• Aplikácia Odvoz odpadu

  Ide o mobilnú aplikáciu Odvoz odpadu, ktorá efektívne a prakticky nahrádza alebo dopĺňa tlačené zberové kalendáre. Spôsob jej používania je bezplatný a jednoduchý. 

  Je potrebné si stiahnuť aplikáciu dostupnú pod názvom Odvoz Odpadu pre Android v obchode Google Play a údaje o vynášaní triedeného odpadu budú mať vo svojom telefóne. Aplikácia ich notifikáciou vopred upozorní, aby na zber triedeného odpadu nezabudli. 

  vložené: 15.01.2021
 • Otvorenie Traumatologicko-chirurgickej ambulancie v Poliklinike Lipany

  Od 4.1.2021 sa znovu otvára ambulancia poskytujúca starostlivosť o chirurgického pacienta v Poliklinike Lipany

  Ambulancia je na rovnakom mieste po kompletnej rekonštrukcii priestorov s modernejším vybavením pod hlavičkou novej spoločnosti, ktorá nahradila Medicum spol.s.r.o.v rámci chirurgickej ambulancie.

  Ordinačné hodiny sú: od pondelka do piatka od 7.00-14.00 hod.

  Kontaktné údaje: 

  Takmar s.r.o. MUDr. Martin Takáč

  Mobil: +421 902 314 480​

  vložené: 05.01.2021
 • Online registračný formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19

  Ministerstvo zdravotníctva  SR dnes sprístupnilo na stránke korona.gov.sk online registračný formulár na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Registráciu v tejto chvíli môžu využiť aj osoby, ktoré pri starostlivosti o chorých priamo alebo nepriamo vypomáhajú. Sem patria študenti zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorí počas štúdia prichádzajú do kontaktu s pacientom, či zamestnanci spoločnosti, ktorí vykonávajú upratovaciu službu v nemocniciach. Ďalšou pre skoré očkovanie priorizovanou skupinou pre rizikovosť svojho povolania sú zamestnanci domovov sociálnych služieb a terénni sociálni pracovníci.

  https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php

  vložené: 04.01.2021
 • Aplikácia o výpadkoch elektriny

  VSD prichádza s novou aplikáciou o výpadkoch elektriny. Na nočnej mape východného Slovenska nájdete najdôležitejšie informácie súvisiace s tým, keď niekde nie je elektrina. Mapa je posiata dvoma farebnými „oblasťami“.  Modré sú plánované práce a červené sú poruchy. Pri pohľade na veľké územie vytvoria „teplotnú mapu“. Po priblížení sa „rozmenia“ na jednotlivé body – odberné miesta bez elektriny. Pre rýchle overenie, či je vo vašom okolí výpadok elektriny, ktorý evidujeme, postačuje, aby ste povolili lokalizáciu vašej polohy. Viac na:

  https://www.vypadokelektriny.sk/#/public/map

  vložené: 23.12.2020
 • Sčítanie obyvateľov 2021

  link s informatívnym videom: https://vimeo.com/471290558

  Sčítanie obyvateľov prebehne v dobe od 15. februára 2021 do 31. marca 2021. Obyvateľ bude mať na sčítanie sa šesť kalendárnych týždňov.

  Povinnosť sčítať sa vyplnením sčítacieho formulára majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky. Pre účely sčítania sa obyvateľom rozumie každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie,  ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt. 

  Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca. 

  Viac na: www.scitanie.sk

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  vložené: 17.12.2020
 • IMPLEMENTÁCIA PROJEKTU

  Ďalšie prílohy k oznamu:
  Implementácia projektu [ PDF 3.80M]

  vložené: 06.12.2019
» všetky články

Spravodajstvo

DEŇ MATIEK 2017
DEŇ MATIEK 2017

Trocha neskôr, ako je to zvykom, ale o to srdečnejšie,  bolo zoraganizované posedenie pri príležitosti osláv DŇA MATIEK. Najzodpovednejšie sa na ...
čítaj ďalej »

Našu obec navštívilo Tulčícke ochotnícke divadlo
Našu obec navštívilo Tulčícke ochotnícke divadlo

V nedeľu 10. júna 2017 sa sála kultúrneho domu zaplnila nadšencami ochotníckeho divadla. Prišli deti, dospelí aj senióri, aby si ...
čítaj ďalej »


Obec Jakubova Voľa

Jakubova Voľa leží v Šarišskej vrchovine v doline rieky Torysy. Nadmorská výška v strede obce je 375 m.n.

Obec bola pravdepodobne založená na zákupnom práve. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1315. Patrila k hradnému panstvu Kamenica. Obyvatelia sa zaoberali poľnohospodárstvom a obchodom s obilím.

Sakrálnou dominantou dediny je rímskokatolícky Kostol sv. Michala. Pôvodná stavba bola neskororománska s drevenou osobitne stojacou zvonicou. V 17. storočí prešiel kostol významnou prestavbou, veža bola postavená v 2. polovici 19. storočia. Historicky hodnotné sú gotické nástenné maľby z 15. storočia. V blízkosti kostola bola postavená Kaplnka sv. Antona. Ďalšia kaplnka sa nachádza v strede obce, v blízkosti Obecného úradu a je zasvätená sv. Michalovi.

Obec Jakubova Voľa je malebnou dedinkou, v ktorej žije 402 obyvateľov. Napriek tomu spravuje materskú školu, čo výrazne zvyšuje kvalitu života miestneho obyvateľstva. K rozvoju športových aktivít napomáha ihrisko pri obecnom úrade a futbalové ihrisko. V obci funguje predajňa potravín a pohostinstvo.

Obec má predpoklady k rozvoju agroturistiky.

Okres: Sabinov
Mikroregión: Hornotorysský
Prvá písomná zmienka: 1315
Nadmorská výška: 375 m.n.m.
Počet obyvateľov: 402 (k 31.12.2017)
Výmera katastra: 577ha


» všetky fotogalérie

Fotogalérie

TVORIVÁ DIELŇA KU DŇU MATIEK
TVORIVÁ DIELŇA KU DŇU MATIEK
vložená: 05.05.2019
POLDENNÝ TÁBOR 2017
POLDENNÝ TÁBOR 2017
vložená: 31.07.2017

Aktuality a oznamy
Kalendár zberu odpadov na rok 2021

Viac v prílohe

vložené: 21.12.2020
Cestovný poriadok - vlak

Nový cestovný poriadok platný od 13.12.2020 do 11.12.2021.

 

pozri prílohu

 

vložené: 15.12.2020
Aj s našou obcou už môžete komunikovať cez mobilnú aplikáciu

Aj pandémia koronavírusu nám ukázala, aké dôležité sú online služby samospráv. Čokoľvek potrebné si môžete od novembra tohto roku vybaviť na našej obci aj bez nutnosti, aby ste nás museli fyzicky na úrade navštíviť. Bez ohľadu na to, či potrebujete podať priznanie k dani z nehnuteľnosti, zaregistrovať si psa, či požiadať o zbernú nádobu na komunálny odpad, všetko môžete urobiť online cez mobil vďaka aplikácii mID. Aj vy môžete komunikovať s našim úradom a riešiť svoju agendu elektronicky aj bez toho, aby ste mali aktivovanú schránku na portáli slovensko.sk. Ak chcete o nej a jej službách vedieť viac, navštívte portál www.vybavzmobilu.sk. Na tejto stránke nájdete aj návody a potrebné kontakty, ak by ste potrebovali s čímkoľvek pomôcť.

vložené: 30.11.2020
Informovanie dotknutých osôb so spracúvaním osobných údajov

Informovanie dotknutých osôb so spracúvaním osobných údajov

 

Viac v prílohe...

vložené: 02.05.2019